Závody na domácí půdě v Jablonci nad Nisou

O víkendu 29. a 30.1. se konal 3. ČP v biatlonu u nás v Jablonci nad Nisou. V sobotu byl na programu vytrvalostní závod, v neděli za silného větru sprint se štafetovou střelbou.

Bronzový úspěch doma!

Z celého víkendu se nejvíc závody podařily prvoročandě v malorážce Klárce Kreuzové, která k nám přišla z Klubu biatlonu Manušice. Ta si poradila s větrnými poryvy na střelnici, a dojela si v neděli pro 3. místo, které bylo zároveň i její zatím nejlepším životním výsledkem v závodech ČP.


Kdyby Fary nezazmatkoval na poslední stojce ve vytrvalostním závodě, určitě by mu to dosáhlo na medaili (nebo by od ní nebyl daleko). Vystřelené „bůro“ ho šouplo daleko od medailových pozic, a jeho nejlepší výsledkem za víkend bylo 10. místo z nedělního závodu.


Parádním výsledkem se mohla pochlubit i Pája, která si po Covidu dojela v neděli pro 8. místo. Patří ji hlavně pochvala za přístup na střelnici, kde si v neděli za silného poryvu profesionálně počkala, a neunáhlila se rychlou a nepřesnou střelbou. Díky tomu odjížděla se všemi trefenými terči!


Ostatní závodníci samozřejmě nechali na trati všechno, ale bohužel to buď nevyšlo střelecky, nebo nestačily síly. Ale nic nevzdáváme a jedeme dál. Ještě není konec sezóny a čekají nás další závody 🙂

Kompletní výsledky ZDE.

Příští zastávka 5.-6.2.2022 na MČR v Letohradu.

Děkujeme samozřejmě sponzorům, fanouškům a našim rodinám, bez kterých by to takhle nešlo 🙂 !!!