II. Český pohár v biatlonu na domácí půdě v Jablonci

Sezóna je rozjetá v plném proudu. Bohužel některé z našich závodníků přepadl Covid, a nebo s ním spojená karanténa. I tak se někteří na domácí půdě v Jablonci nad Nisou předvedli parádním výsledkem.

Sobotní akrobacie na trati – sprint

Chlapi z pořadatelského týmu předvedli super práci. I když to dva dny před startem nevypadalo, že by se mělo jet na sněhu a bylo kolem + 5 ºC, byla trať z velké části výborně připravená. Pouze jediný úsek byl trochu kritičtější a bylo zapotřebí předvést i akrobatické kousky. Bohužel to od nás odnesla jedna pažba, která se při pádu rozletěla na tři kusy.

Závod na výbornou zajela Klárka Kreuzová, která si zajela pro 4. místo a tím dosavadní nejlepší výsledek její začínající kariéry. Špatně si nevedl ani Kuba Farský s Honzou Němcem. Kuba si dojel pro 8. místo a Honza pro 11. Oba se tak zařadili ve výsledkové listině mezi závodníky SCM ve své kategorii.

Kompletní výsledky ZDE.

Neděle a trápení na střelnici – stíhací závod

Neděle už nebyla výsledkově tak pozitivní, jak předchozí den. Ve zkratce by se dalo říct, že máme ještě dost velké rezervy ve střelbě. I tak je ale potřeba závodníky pochválit za jejich nasazení, chuť a dravost.
Výsledky z neděle ZDE.

Další závody nás po delší pauze čekají znovu nad domácí půdě v Jablonci. Snad už budou sněhové podmínky lepší než posledně.